سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

سئو و بهینه سازی سایت چیست؟

سئو و بهینه سازی به یک سری قواعد و اصول گفته میشود که گوگل برحسب آنها سایت ها را رتبه بندی می کند، به طور خلاصه یعنی کارهایی که ما انجام می دهیم تا سایتمان در یک سری از کلمات مربوط به کسب و کارمان در صفحه اول گوگل قرار بگیرید. اگر شما سایتتان را برای گوگل بهینه سازی کنید می توانید افرادی زیادی را روزانه به صورت رایگان وارد سایت خود کنید.

چرا باید از سئو و بهینه سازی سایت استفاده کرد؟

آیا می دانید ۸۵ درصد بازدیدکنندگان وب سایتها از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل وارد وب سایت ها می شوند ؟
آیا می دانید بیش از ۶۰ درصد جستجوگران اینترنت از گوگل استفاده و به نتیجه می رسند؟
علم سئو یا بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو امروزه به یکی از مهمترین قسمت های طراحی وب سایت تبدیل گردیده است.

بهینه سازی سایت یا سئو یعنی کارهایی که ما انجام می دهیم تا سایتمان در یک سری از کلمات مربوط به کسب و کارمان در صفحه اول گوگل قرار بگیرید. اگر شما سایتتان را برای گوگل بهینه سازی کنید می توانید افرادی زیادی را روزانه به صورت رایگان وارد سایت خود کنید.

چه کسانی به بالا بردن رتبه سایت در گوگل نیاز دارند ؟

هر وب سایتی که به سوی تجارت و بازرگانی حرکت میکند، باید صفحات وب خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کند. هدف نهایی یک وب سایت جلب کاربران اینترنتی میباشد، و مطالعات نشان داده است که پهنه عظیمی از کابران اینترنتی وب سایت ها را در موتورهای جستجوی پیدا کرده اند. اگر شرکت شما نظر به ساخت یک وب سایت جدید و یا به روز کردن وب سایت قدیمی خود را دارد باید توجه داشته باشید که برای پیشرفت باید سئو و بروزرسانی محتوایی را در الویت قرار دهید. به خاطر داشته باشید که بهینه سازی سایت شما را به مسابقه بزرگ می برد و شما را در بازار معرفی میکند.

 

سئو و بهینه سازی برای گوگل

با توجه به اینکه بیش از ۸۵ در صد از بازدیدهای اینترنتی از طریق موتورهای جستجوگر انجام می شود و بیشتر بازدیدکنندگان از اینترنت عبارتند از کسانی که به نحوی عبارتی را در موتورهای جستجوگر وارد کرده اند و سراغ یک وب سایت رفته اند؛ لذا رتبه شما در موتورهای جستجوگر مانند این است که فروشگاه شما در محلی پر رفت و آمد و در یک مسیر شلوغ واقع شده باشد ، به شکلی که روزانه هزاران نفر فروشگاه شما را مشاهده نمایند و در صورتی که سایت شما از رتبه مناسبی در موتورهای جستجوگر برخوردار نباشد ، به مانند این است که فروشگاه شما در محله ای دور افتاده واقع شده که روزانه حداکثر دهها نفر ممکن است از مقابل فروشگاه شما عبور می کنند .
وقتی یک سایت از لحاظ سئو کاملا بهینه شده باشد و بروزرسانی سایت با توجه به استراتژی تولید محتوا انجام شده باشد مطمئنا رتبه سایت در رنکینگ گوگل بالا رفته و وقتی کاربر کلمه ای مرتبط با سایت شما را در اینترنت سرچ کند سایت شما در نتایج اول جستجو ظاهر خواهد شد و این یعنی افزایش بازدید و بهره وری سایت.

برخی از ویژگی های بارز سئو عبارتند از :

  • جذب بازدید و ترافیک بیشتر به وب سایت شما از طریق موتورهای جستجو
  • برند سازی, و ایجاد حس اعتماد بیشتر در بین مشتریان
  • کاربرانی که از طریق گوگل وارد سایت شما می شوند معمولا هدفمند از سایت شما بازدید می کنند و در نهایت فروش شما بالاتر می رود.

مشاوره و سفارش  طراحی، پیاده سازی و توسعه وب

برای بیان ایده خود و مشاوره رایگان می توانید از طریق فرم مشاوره با ما در ارتباط باشید